YDS Yabancı Dil Sınavına Hazırlık Eğitimi
Mart 30, 2017
İnsan Kaynakları Kursu
Mart 30, 2017

YÖKDİL sınavından yüksek puan almak isteyenlerin tercihi LET'S GO ACADEMY

Online ve Offline Eğitim Seçeneklerimizle en iyi eğitimi sunuyoruz

YDS Sık Sorulan Sorular

1YÖKDİL Nedir ?
YÖKDİL Sınavı için YÖK tarafından başlatılan bu çalışmada sınav sorularının hazırlanması süreci dil yetkinliği konusunda deneyimli Ankara Üniversitesi tarafından, sınavın organizasyonu ve uygulanması ise Anadolu Üniversitesi tarafından yürütülmektedir.
2YÖKDİL Sınavının Süresi Ne Kadardır?
Adaylara, çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulacak ve 180 (yüz seksen) dakika sınav süresi verilecektir.
3YÖKDİL Sınav Puanlama Sistemi Nasıldır?
Değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden, yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak, yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmeyecektir Adayın birden fazla cevap verdiği sorular yanlış kabul edilecektir. Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle “geçersiz” sayıldığı takdirde, sınava giren adayların ilgili soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir. Puan hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) * 100] formülü kullanılacaktır
4Sınav Kuralları
1. Sınav süresi 180 dakikadır. 2. Sınavın ilk 50 dakikası ve son 15 dakikası içerisinde, sınavınızı tamamlasanız bile salondan çıkamazsınız.
5YÖKDİL sınavına kimler katılabilir?
Yüksek lisans programlarına girecek lisans programı mezunları. Doçent, doktora ve sanatta yeterlik adayları Lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrencilerden, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi görmek isteyenler. Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olup dil tazminatı ya da yurtdışı görev vs. nedeniyle yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler. Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar. Kamu personeli olmak amacıyla KPSS’ye girecek adaylardan, çalışmak istedikleri kamu kurumunun talebi doğrultusunda yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler.
yds-konya

Yökdil Kursu

YÖKDİL Sınavında yüksek puan almak için Let’s GO! Konusunda uzman öğretmenlerimizle Yökdil soru çözüm taktikleri ile en yüksek puanı alın! Ücretsiz olarak kitap ve offline ders kayıtlarını internet üzerinden tekrarını sunuyoruz. oonoo
İletişim
Hemen Ara!