İngilizce Eğitimi
Mart 30, 2017
YÖKDİL Sınavına Hazırlık Eğitimi
Mart 30, 2017

YDS (Yabancı Dil Sınavı ) yüksek puan almak isteyenlerin tercihi LET'S GO ACADEMY

Online ve Offline Eğitim Seçeneklerimizle en iyi eğitimi sunuyoruz

YDS Sık Sorulan Sorular

1YDS Nedir ?
YDS, Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) kararıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından ilk olarak 7.04.2013 tarihinde uygulanmaya başlanan, nisan ve eylül ayları olmak üzere yılda iki kez gerçekleştirilen merkezi bir sınavdır.
2YDS Sınavının Süresi Ne Kadardır?
YDS sınavı 180 dakika sürmektedir.
3YDS Sınav Puanlama Sistemi Nasıldır?
ÖSYM tarafından yapılan birçok sınavda 4 yanlışın 1 doğruyu götürmesi uygulaması YDS sınavında yoktur. YDS de her sorunun değeri 1,25 puandır. Örneğin sınavdan 65 alması gereken bir adayın 52 net yapması gerekmektedir. (52x1,25=65) Eğer YDS ye aynı dilden bir kereden fazla girer ve farklı puanlar alırsanız, aldığınız en yüksek puan geçerli sayılır. Diğer puanlar dikkate alınmaz.
4YDS Sınavının İçeriği Nasıldır?
YDS 11 bölümden oluşmaktadır. Kelime bilgisi – 6 soru Gramer – 10 soru Cloze test – 10 soru Cümle tamamlama – 10 soru İngilizce – Türkçe çeviri - 3 soru Türkçe – İngilizce çeviri – 3 soru Paragraf tamamlama – 4 soru Anlam bütünlüğünü bozan cümle – 5 soru Karşılıklı konuşmalar – 5 soru Yakın anlamlı cümleler – 4 soru Okuma parçaları 20 soru
5YDS sınavına kimler katılabilir?
Yüksek lisans programlarına girecek lisans programı mezunları. Doçent, doktora ve sanatta yeterlik adayları Lisans programlarının son sınıfında veya son sınıftan bir önceki sınıfta okuyan öğrencilerden, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi görmek isteyenler. Herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olup dil tazminatı ya da yurtdışı görev vs. nedeniyle yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler. Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar. Kamu personeli olmak amacıyla KPSS’ye girecek adaylardan, çalışmak istedikleri kamu kurumunun talebi doğrultusunda yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler.
6(E-YDS) Elektronik Yabancı Dil Sınavı Nedir?
13.10.2014 tarihinde ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile bilgisayar ortamında uygulanan dil sınavıdır. E-YDS ilk olarak 20.09.2014 tarihinde yapılmıştır. YDS ye giren adaylara sağlanan tüm haklar E-YDS ye giren adaylar için de geçerlidir. ÖSYM sitesinden yapılan açıklamaya göre E-YDS ye başvuran adaylara bilgisayar eğitimi verilmeyecektir. Bu nedenle sınava başvuracak adayların bilgisayar kullanma bilgi ve becerisine sahip olmaları gerekmektedir. E-YDS ye girecek adayların sınav uygulamasını görmek amacıyla ÖSYM nin sitesinde bulunan E-YDS deneme uygulamasından yararlanmaları tavsiye edilmektedir.

yds

YDS (Yabancı Dil Sınavına Hazırlık )

YDS Sınavında yüksek puan almak için Let’s GO! Konusunda uzman öğretmenlerimizle YDS soru çözüm taktikleri ile en yüksek puanı alın!Dersi kaçırdım diye üzülme aynısı offline sistemimizde! هازارد 2023   Ücretsiz olarak kitap ve offline ders kayıtlarını internet üzerinden tekrarını sunuyoruz.
İletişim

Hemen Ara!